National Erasmus Games to ogólnopolski projekt Erasmus Student Network, który umożliwia zagranicznym studentom z całej Polski uczestnictwo w zawodach sportowych, organizowanych na kształt igrzysk olimpijskich.

Zalążków tego projektu można się doszukać w wielu lokalnych inicjatywach sportowych jednak pierwsze duże zawody międzyuczelniane odbyły się w 2009 roku w Warszawie  przy okazji obchodów XX-lecia organizacji Erasmus Student Network. Idea rozgrywek sportowych niezwykle przypadła do gustu zarówno zadowolonym uczestnikom jak i pełnym entuzjazmu organizatorom. Studenci zagraniczni przyjeżdzający do Polski ciężko trenowali i domagali się organizacji kolejnych edycji projektu. Uczestnicy z całej Polski rywalizują w 4 dyscyplinach sportowych: pływanie, koszykówka, siatkówka oraz  futsal.

Zarówno uczestnicy, jak i kibice zgodnie twierdzą że NATIONAL ERASMUS GAMES to ostra rywalizacja, niesamowite emocje, trochę luźniejsze podejście, a przede wszystkim przyjazna atmosfera w  międzynarodowym środowisku. Mamy nadzieję że nasze zawody stale będą dostarczać wszystkim zainteresowanym wielu niezapomnianych wrażeń a w przyszłości będziemy mogli rozwinąć projekt na skalę ogólnoeuropejską.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, wejdź na stronę: https://neg.esn.pl

sprawdź fanpage: https://www.facebook.com/erasmus.games/

oraz Instagram: https://www.instagram.com/neg_esn_pl/