Dzięki Projektowi Mentor możesz zaopiekować się jednym, bądź kilkoma Erasmusami, którzy przyjeżdżają co semestr na naszą uczelnię.

Twoja znajomość zaczyna się jeszcze zanim Twoj nowy znajomy pojawi się w Polsce.

Do Twoich początkowych zadań należeć będzie pomoc w zakwaterowaniu go w akademiku lub pomoc w znalezieniu mieszkania. Po przyjeździe pokażesz mu, jak wygląda życie studenta we Wrocławiu. Na pewno przydadzą mu się informacje o działaniu naszej uczelni oraz o miejscach, do których warto się wybrać. Będziesz pierwszą osobą, do której zgłosi się "Twój" Erasmus, gdy będzie miał problem lub jakieś pytania.

Jeśli przed wzięciem udziału w Programie powstrzymuje Cię głównie myśl, że sam nie znasz dobrze Wrocławia, albo nie będziesz potrafił odpowiedzieć na jakieś pytania - nie przejmuj się! Zawsze możesz liczyć na pomoc innych Mentorów.

W programie najważniejsze jest, żeby Twój nowy przyjaciel mógł się z Tobą zawsze skontaktować oraz mógł na Ciebie liczyć. Kontakt ze studentami zagranicznymi daje Ci gwarancję podszkolenia języka obcego oraz nowe przyjaźnie i świetna zabawę!